Przystawka z kultury

Go Culture

Spotkanie 9: Stulecie fryzur

Spotkanie 9: Stulecie fryzur

Spotkanie 9 Kobieca głowa 1912-2012. Jak czasy, historia i obyczaje wpływały na kobiece uczesania.

Przewodnicy spotkania: Milek Design
25.10.2012 godz. 19:00

Spotkanie poprowadzą Kasia Poniatowska-Miłek oraz Darek Miłek – twórcy marki MilekDesign. Styliści poprowadzą gości przez stulecie fryzur. Spojrzą na kobiece głowy z nietypowej perspektywy, poszukując wpływu przemian społecznych, ważnych zdarzeń politycznych i rewolucji obyczajowych na to, co panie nosiły na głowach w kolejnych dekadach. Żadne inne stulecie nie obfitowało tak bardzo w przemiany kulturowe, wojny, rewolucje i zmiany społeczne jak wiek XX.

Uczestnicy wieczoru, zaproszeni tym razem do studia fotograficznego „Cukry” dowiedzą się, czy koafiury dam zapowiadały schyłek la belle epoque, jak panie dbały o fryzury w czasach wojen i co bardziej radykalnie odmieniło ich głowy: rock’n’roll, feminizm czy rewolucja seksualna? Co wspólnego z uczesaniem mają: inflacja, boom na giełdzie i MTV? Rozpoczniemy od historii największej rewolucji fryzjerskiej za czasów Antoine Cierplikowskiego, by dotrzeć do czasów najnowszych. Przewodnicy porozmawiają z gośćmi o tym, kiedy w historii kobiety stawały się bardziej zachowawcze, a kiedy chciały przyciągać uwagę. I jak nowe obyczaje wpływają na pracę stylistów. Spróbujemy ustalić, ile w uczesaniu jest mody, a ile prozy życia.

Goście spotkania wyjątkowo zobaczą też stylistów przy pracy. Na uczestniczki wieczoru czeka niespodzianka – jedna z klubowiczek będzie miała okazję, by zmienić fryzurę, wybierając ulubioną stylizację minionego stulecia.