Przystawka z kultury

Go Culture

Spotkanie 5: Spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej

Spotkanie 5: Spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej

Spotkanie 5: Spotkanie ze sztuką w przestrzeni publicznej

Przewodnicy spotkania: Beata i Paweł Konarscy

22.03.2012

Artystyczno-kuratorski kolektyw Konarski-Konarska, który opowie o swojej aktywności – działaniach na pograniczu designu oraz sztuki w przestrzeni publicznej. Biorąc na warsztat między innymi warszawskie Pegazy z Placu Krasińskich,  Palmę z Alei Jerozolimskich, gigantyczne instalacje Jeff’a Koons’a z Londynu czy zaangażowane społecznie projekcji Krzysztofa Wodiczki zastanowimy się nad przenikaniem sztuki do tkanki miejskiej od Warszawy przez Londyn po Tokio i Nowy Jork. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy miasto projektuje się samo i jak możemy wpływać na jego kształt? Zastanowimy się jak w Polsce artyści wykorzystują tkankę miasta?  Jak to robią za granicą? Czy design może być społecznie zaangażowany i czy posiada społeczne cele?  Opowiemy o tym jak projektują dzieci…

Partnerem spotkania jest Sztukarnia – miejsce z dużą ilością inspiracji. Mokotowskie centrum kultury jest miejscem stworzonym dla miłośników sztuki we wszystkich jej przejawach, a także wszystkich pragnących ciekawie spędzić czas, poznając siłę twórczego działania jako sposób na wyzwolenie swojej kreatywności, pozytywnej energii, nabranie motywacji do działania.

Przystawka z kultury to kombinacja wrażeń kulturalnych i kulinarnych. W czasie spotkania gościom podawane będą wyśmienite, barokowe przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino. Przystawki nawiązujące do tematu przygotowane zostaną przez kucharzy restauracji Punta Prima – oazy idei slow food na warszawskim Służewcu.

Trwają zapisy na spotkanie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: przystawkazkultury@goculture.pl

Koszt spotkania to 80 PLN