Przystawka z kultury

Go Culture

Spotkanie 4: Opera na talerzu!

Spotkanie 4: Opera na talerzu!

Spotkanie 4: opera na talerzu!

Przewodnik spotkania: Łukasz Borowicz

23.02.2012,  godz. 19.00

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na nurtujące pytania: po co orkiestrze dyrygent? Jak wykorzystać energię tkwiącą w muzyce? Czy ludzki głos to instrument i jak staje się głosem operowym? Czy w orkiestrze panuje demokracja? Podczas spotkania dowiemy się, jak rozróżniać sopran od mezzosopranu, baryton od basa. Przebadamy  arię Torreadora oraz słynne „O sole mio”. Nie zabraknie anegdot, żartów ale i dużej porcji wiedzy. Zaczniemy od nagrań najlepszych: Marii Callas, Montserrat Caballé, Cecili Bartoli i Małgorzaty Walewskiej.
W ich wykonaniu operowe hity, m.in. nasycona koloraturami aria Królowej Nocy z „Czarodziejskiego fletu” czy habanera z „Carmen”, bez której trudno sobie wyobrazić nie tylko świat opery ale i… współczesnej reklamy.

Przystawka z kultury to kombinacja wrażeń kulturalnych i kulinarnych. W czasie spotkania gościom podawane będą wyśmienite, barokowe przystawki. Kolację uzupełniać będzie wino. Przystawki nawiązujące do tematu przygotowane zostaną przez kucharzy restauracji Punta Prima – oazy idei slow food na warszawskim Służewcu.

Trwają zapisy na spotkanie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: przystawkazkultury@goculture.pl

Koszt spotkania to 80 PLN