Przystawka z kultury

Go Culture

Spotkanie 11: Piękna zbrodnia. O tajemnicach kryminału.

Spotkanie 11: Piękna zbrodnia. O tajemnicach kryminału.

Przewodnik spotkania: Zygmunt Miłoszewski
07.02.2013 godz. 19:00

Spotkaniu towarzyszyła będzie atmosfera tajemnicy i zagadkowości, a uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w literacko-towarzyskiej grze. Przewodnikiem po kryminalnej fabule będzie znakomity pisarz Zygmunt Miłoszewski. Goście wieczoru poznają w praktyce, jak w wyobraźni autora rodzi się zagadka, jak snują się tajemnicze wątki. Staną się współtwórcami trzymającej w napięciu opowieści; do nich też będzie należało rozwikłanie tajemnicy.
Wieczór będzie okazją do rozmowy o tym, jak zmieniają się powieści kryminalne, ich bohaterowie, zbrodnie i ich okoliczności. Co ważnego o nas mówią współczesne kryminały? I czy fabuły różnią się jeszcze od prawdziwego życia?

Zygmunt Miłoszewski – Urodził się w 1976 roku w Warszawie. W mieście stołecznym się wychował, tam też w 1995 roku rozpoczął pracę w mediach od pisania sprawozdań z sal sądowych do „Super Expressu”. Potem pracował w kilku miejscach jako dziennikarz i redaktor, stając się m.in. specjalistą od podróży, piłki nożnej i biografii Jana Pawła II, aby zakończyć karierę w „Newsweeku”, z którym do dziś współpracuje jako felietonista.
W 2004 roku zadebiutował literacko na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Potem związał się z Wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. W 2005 roku była to powieść grozy „Domofon”, udana próba pokazania, że blok z wielkiej płyty może straszyć lepiej niż stary cmentarz. W 2006 roku ukazała się baśń dla dzieci „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” – pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim i kolejna “Ziarno prawdy”.

Trwają zapisy na spotkanie, zainteresowanych prosimy o kontakt: przystawkazkultury@goculture.pl
Koszt spotkania: 110 PLN