Przystawka z kultury

Go Culture

Spotkanie 7: Krzesło, ciastko i łyżka – design i food design.

Spotkanie 7: Krzesło, ciastko i łyżka – design i food design.

24.05.2012, godzina 19.00            

Przewodnicy spotkania: Gosia &Tomek Rygalik

Podczas kolejnej „Przystawki z kultury” spotkamy się z mistrzami polskiego designu – Gosią i Tomkiem Rygalikami. Na co dzień projektują przede wszystkim meble, produkty i eksperymentalne obiekty użytkowe. Gosia jest pasjonatką food designu, w swojej pracy szuka inspiracji w kulturze jedzenia i jej związkach z projektowaniem. Tomek prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (PG13). Pełni również funkcję dyrektora artystycznego Comforty – wiodącej polskiej marki meblowej.

Jego myślenie charakteryzuje przede wszystkim analityczne podejście do kultury materialnej i zaradność, która – jak sam mówi – jest ważną cechą polskiego designu nabytą w czasach niedostatku. Celem projektów realizowanych przez Studio Rygalik jest osiągnięcie zaskakujących ponadczasowych rozwiązań funkcjonalnych – poprzez użycie minimalnych środków, wykorzystanie właściwości materiałów i struktur oraz eksperymentowanie z nowymi procesami.

W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się czym jest „dobry” design? Porozmawiamy o gustach polaków i tradycji polskiego projektowania form przemysłowych. Czy taka istnieje? Wspólnie z gośćmi zastanowimy się nad tym jak na polską estetykę wpłynęła historia, w tym okres PRL. Co to jest food design i gdzie na co dzień znajduje zastosowanie?

 

Przystawka z kultury to kombinacja wrażeń kulturalnych i kulinarnych.

Trwają zapisy na spotkanie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: przystawkazkultury@goculture.pl

Koszt spotkania to 80 PLN

 

Spotkaniu patronuje DESIGN IT POLAND!